Tartalomjegyzék:

Videó: Meglepő Eredmény A Fastnet Race-ben

Videó: Rolex Fastnet Race 2013 Film (RUS) 2024, Március
Anonim

Egy mindössze 33 láb hosszú jacht, a francia Nicholson 33 "Iromiguy" számított idő után megnyerte a Fastnet versenyt. A vitorlás után nyertes "ICAP Maximus" az összesítésben a 115. helyre esett vissza, de legalább meg tudta tartani első helyét az IRC Super 0 osztályban.

A Fastnet Race vezetése a regatta vége felé változott. Csütörtöktől kissé megélénkült a szél, ami előnyt biztosított a kisebb jachtoknak: Könnyű volt felülmúlni versenyértéküket, míg a nagy hajók, amelyek már régen megérkeztek Plymouthba, már nem tudták kihasználni a jobb szélviszonyokat. Így történt az az eset, hogy a kedvenc „ICAP Maximus” -nak, aki már szerdán 8: 22: 07-kor átlépte a célvonalat, csütörtök estétől figyelnie kellett, hogy az egyik jacht felváltja-e a másikat az első helyen, és az „ICAP Maximus” ő maga csúsztatta le a listát. Végül a francia Nicholson 33 "Iromiguy" lett a győztes. Kor: 29 év! Pénteken délután 12: 24-kor lépte át a célvonalat.

A kapitány, Jean-Yves Chateau, aki valóban új hajót szeretett volna vásárolni, egyértelműen a hajójának megfelelő helyre fektetett be, amely első ránézésre kissé kopottnak tűnt: új vitorlákat vásárolt a Fastnet Race-re. "Fontosak az új vitorlák" - mondja Chateau, aki szerint jachtja eladási értéke kisebb, mint a vitorla értéke.

Az "Iromiguy" csapata teljes egészében amatőr matrózokból áll. De mind a kapitány Chateau, mind a hatfős legénysége, akik teljes mértékben bíznak a kapitányban, nagyon tapasztaltak és sok regattát vitorláztak. Chateau már négy Fastnet versenyen vett részt; két évvel ezelőtt osztályában a második helyet szerezte meg. „Visszajöttem, hogy megpróbáljam megnyerni az osztályomat ebben az évben - mondta Chateau -, de nem gondoltam, hogy az egész versenyt megnyerhetem. Hihetetlen, gyerekkori álom."

A Judel / Vrolijk tervezők által rajzolt német Maxi "Uca", amely a kiszámított idő alatt rövidesen a második helyen állt, mint minden nagy jacht: Az "Uca" kíméletlen volt a kisebb jachtokon, amelyek összességében jobb szélviszonyokkal jártak. le. Tehát neki, aki nyolcadik hajóként lépte át a célvonalat, most meg kell elégednie a 243-as hellyel. Osztályában (IRC Super 0) a 8. helyen áll.

A másik három jacht, amelynek vitorláján a GER országkód szerepel, egyik sem érhet el kiváló helyet. A „Xenia”, az IMX 38-as, a 100. helyen állt osztályában (IRC 1) 15. A „Walross III”, egy 55-ös hattyú a 24. helyen állt az osztályában (IRC 1) és az összesített 137. helyen állt. Legalább 28 hely büntetést kap. A Luffe 48-as “Haze” az IRC 0 osztályban a 17., az összesített rangsorban pedig a 168. helyet szerezte meg.

Különösen izgalmas versenynek bizonyult az Open 60-as évek is, amelyen a „Virbac-Paprec” Jean-Pierre Dick kapitánnyal csak 13 perccel lépett át a célvonalon Bernard Stamm és „Cheminées-Poujoulat” előtt. Mivel azonban „Virbac-Paprec” büntetőpontokat kapott a „külső segítségért” (zátonyra futott és szabadon kellett szabadulnia, ezért „külső segítséget” hívott), a győzelem végül a svájci Bernard Stammé lett a „Cheminées- Poujoulat.

Előzetes eredmények (augusztus 13., 11 óra)

IRC Nyertes minden, számított idő: Iromiguy, Nicholson 33, Jean-Yves ChateauAz összes győztes, az idő vitorlázott (kitüntetések): ICAP Maximus, Charles St. Clair és Bill Buckle

IRM Győztes minden felett: Túl párás, Farr 40, Nick és Annie HaighElső jacht vitorlás után (ebben az osztályban): London Leopard, Reichel / Pugh, Mike Slad

IRC - Szuper 0 1) ICAP Maximus, Elliott 30 m, EBS Yachting2) Javítások, TP 52, Eamon Conneely3) Nagy-Britannia medve, Farr 52, Kit Hobda

IRC - 0 1) Thunder 2, Mills 37, Robert Boulter2) Satori, Grand Soleil 45, Steven Blom3) Moana, Első 47,7, Francois Gouba

IRC - 1 1) Fejvadász, Prim38, Roger Dunstan2) Ster If 5, X 442, Guy Sallenave3) PumLogic, Reflex 38, Vitorlás logik

IRC - 2. 1) Winsome, S & S 41, Harry Heijst2) Éjjel és nappal, J 105, Pascal Loison3) Groupe Paprec, X 332, Jacques Amede

IRC - 3. 1) Iromiguy, Nicholson 33, Jean-Yves Chateau2) Cavatina, Granad38, Eric Lisson 3) Száműzetés, X 312, Nicholas de lFournier

IRM 1) Túl párás, Farr 40, Nick és Annie Haigh2) Cacharaza, Farr 40, Marcos Vivian de l Pedrosa3) Hooligan V, Max Fun 35, Edward Broadwa

Multihulls 1) Tancrede, Normanni 34, Joel Malardel2) Dazzle, Dazcat 12, Michael Butterfield3) Paradox, Dazcat 10 m, Matt Bake

Kétkezes 1) Éjjel és nappal, J 105, Pascal Loison2) Berrimilla, Brolg 33, Alex Whitworth3) Hat és hetes, Sigm33, Pip Dwyer / Jon Brockhous

Nyissa meg a 60-at 1) Poujoulat kandalló, Bernard Stamm2) Virbac-Paprec, Jean-Pierre Dick 3) Sill & Véolia, Roland Jourdai