Tartalomjegyzék:

Videó: Bronz éppen Hiányzott

Videó: НА ЧТО ГОТОВЫ ШКОЛЬНИКИ РАДИ ДОНАТА в BRAWL STARS! 2024, Március
Anonim

Két ponttal lemaradva a bronzérmes Xavier Revil és Christophe Espagnon (Franciaország, 76 pont) mögött, a Kiel Tornado vitorlázói, Johannes Polgar és Florian Spalteholz, az LRochelle előtt kevéssel hiányolták első világbajnoki érmüket. Ennek ellenére ez volt a legnagyobb vitorlás siker az észak-német olimpiai remények karrierje során.

A vb-győzelem a zöld asztalnál dőlt el. A spanyoloknak, Fernando Echevarrinak és Anton Paznek video bizonyítékokkal sikerült meggyőzniük a zsűrit, hogy nem voltak azok a 22 csapat között, amelyek túl korán indultak az utolsó versenyen. A nyújtott kompenzációval (előző sorozatuk pontszámátlaga) a brit Leigh McMillan és William Howden előtt nyertek.

"Nagyon örülünk és örülünk, hogy az elmúlt napok feszültsége végre elmúlt." - mondta Johannes Polgar az NRV olimpiai csapatából. Az új T-Systems logóval a fővitorlán a kormányos és új íjásza már átvette a vezetést a köztes bajnokság rangsorában, mielőtt a negyedik helyen végzett a magas osztályú sorozatban.

Hans Sendes, a DSV sportigazgatójának gratulációi azonnal érkeztek a hamburgi DSV székházából: „Jojo és Florian csak ez év óta együtt hajóznak ugyanazon a hajón. Több, mint elégedett lehet, ha ilyen eredményt ér el.”A világkupa negyedik helyével a Polgar / Spalteholz már biztosította helyét az A-csapatban és a 2005-ös pekingi olimpiai csapatban.

Másrészt a háromszoros tornádó-világbajnok Roland Gäbler (Tinglev / Dánia) és a kieli íjásza, Gunnar Struckmann elkapott egy fekete sorozatot. A duó nem jutott túl a 22. helyen (151 pont).

Íme Roland Gäbler jelentése: - Kezdjük a jó hírrel. Május végén az I. osztályú Holland regatt után az IJsselmeeren alig hittünk a szemünknek. Az ISAF világranglistán az 1. helyre csúsztunk. Az első számú íjnál a tornornói világbajnokság versenyeire is belementünk LRochelle elé. Nagyon intenzíven készültünk erre az elmúlt hónapokban edzőcsapatunkkal a vitorlás területen

De a képzésnek nem szabad sok hasznunkra válnia. Katasztrofálisan kezdtük a világbajnokságot, és az első két futamon a 40. és a 31. helyet szereztük meg. Persze, el kell mondanod, hogy az első napon kissé őrült volt a szél, és néha kaotikusan fordult.

De még ilyen helyzetben is nyomon kell követnie a dolgokat, és taktikailag helyesen kell reagálnia. Ezt nem tehettük meg, és a sorozat elején sokk volt, amelyből gyorsan fel kellett térnünk.

Ezt jól csináltuk, és a következő versenyeken állandó tengeri szellővel (3 Beaufort) 2-6-6 helyezést értünk el. Ez óriási mértékben újjáépített minket. Főleg, hogy éppen azokra a körülményekre készültünk fel az edzésen.

De az örömnek nem szabad sokáig tartania, mert az egyéni 33-12-31-29 és az összesített 22. helyekkel a világbajnokság teljes katasztrófával zárult. Nem találtuk meg a taktikailag helyes koncepciót, és a választott vitorla sem volt elég gyors a csúcshoz enyhe szélben.

Nagyon intenzíven és szakszerűen készültünk a világbajnokságra az elmúlt négy hétben. Két edzésblokk LRochelle-ben (április és május), majd a Grade One Holland Regatt (6. hely), majd a Volvo Champions Race (4. hely) és az edzés a tényleges világbajnokság előtt. Talán ez túl sok jó dolog volt.

Azt akartuk, hogy minden tökéletes legyen. De be kell látnunk, hogy a szakmai felkészülés nem garancia a sikerre. Nem sikerült megvalósítanunk a képzés tapasztalatait, és elakadtunk az anyagválasztással. Úgy tűnt, sok más csúcscsapat követte el ezt a hibát, és össze is esett.

Most még várat magára, hogyan tudnánk kilábalni ebből a sportos vereségből. Csak ilyen helyzetben válik nyilvánvalóvá, mennyire jó a csapat. Most szisztematikusan elemezzük a hibákat, és megpróbáljuk pótolni ezt a rossz vb-eredményt az augusztusi svédországi Európa-bajnokságon. De most alig van időnk lélegezni. A Kiel Külső Fjord első versenyei szerdán kezdődnek."