Videó: Чемпионат мира 2020 49erFX - Золотая гонка 11 2024, Március
Anonim
Image
Image

Nagyszerű rajt: Baur / Groy a 49er-ben

Javulás Európában, a 470-es évek és a Mistral nők. Rossz hír: Kristin Wagner és Yngling legénysége az érem reményében összesítésben a negyedik helyre lépett fel, de növelte a bronz pontszerűségét.

"Egy remek nap." Mit mondjon még Marcus Baur? A kieli építész és legénysége, Max Groy eddig minden elvárásnak megfelelt, és a német érem reményeinek szalmája lehet. A 2., 1. és 8. helyezéssel ma feljutottak a rangsor tetejére. "Nagyon gyorsak vagyunk ebben a szélben" - mondta Baur. Tizenegy csomóig a sydneyi arany árboc, amelyet a hajóra tettek, szinte verhetetlen. Szóval majdnem kétnapos győzelem volt, mert az első futamban csak két másodperc volt, egy hajó hossza, elválasztva az olasz Sibello testvérektől.

Az eljárás újbóli megnyitását az első futam akadályozása miatt a zsűri elutasította, ami azt jelenti, hogy a helyezésben semmi nem változik (kilencedik).

Image
Image

Rossz nap: Wagner / Höll / Lochbrunner az Ynglingben

"Marcus helyei ösztönzik a példakép követését" - mondta Kristin Wagner, aki nem igazán örülhet napjainak. De sikerült megelőznie a közelgő katasztrófát. Az első futamon annyira rossz volt a rajtnál, hogy a teljes mezőny mögött kellett passzolnia. A célban az utolsó előtti, 15. hely volt. - Keményen próbáltunk továbbjutni - mondta Wagner -, de vannak versenyek, vagyis csak csinálod, nem lépsz be a ritmusba.

"Az ebédszünetben meg akarták fulladni" - mondta Jochen Schümann csapatfőnök, akinek "nem volt szép nap a vízen". Figyelte az ifjongókat és a finneket. "Aktív játékosaim kínoztak, nagyon rosszul vitorláztak."

Mert a jelzálogkölcsön után a bajor legénység láthatóan különösen jól akart menni, és túl korán húzta be az indító hajót. A kezdő hajó megkerülése után messze hajóztak a flotta mögé, és még egy büntető gyűrűt is kaptak a szélirányú jelzésnél, mert a hajó mögött lévő kikötői kötélen elhaladtak Bermudán, és közben megérintették. A szélszél után utolsók voltak, majd megkezdődött a felzárkózási verseny. "Tiszta hajót vitorláztunk" - volt Wagner józan elemzése. Ötödikek lettek. Bár az összesített rangsorban egy hellyel a negyedik helyre javultak, háromról kilenc pontra növelték a bronzérzéket is. "Még mindig van érem, mert szerencsére a többiek is elrontották" - mondta a 33 éves férfi.

Nyolc futam után a kormányos, Shirley Robertson körüli brit élvonalbeli kedvencek 22 ponttal az élen helyezkedtek el, és az utolsó menet előtt a holnapi két futammal megszerezhetik az aranyérmet. Te sem túlléptél hibátlanul a pályán, de mind közül a legkövetkezetesebben vitorlázol. A második helyen a dánok állnak Dorte Jensen körül 29 ponttal, aki a nap második menetében adott néhány métert, amikor a középső nő, Helle Jespersen lovaglószíja elszakadt, és önkéntelen fürdést végzett a Saronic-öbölben. A harmadik helyen jelenleg a RuslanTaran körüli oroszok állnak (35 pont).

Image
Image

Könnyű: PetrNiemann Európában

PetrNiemann európai tengerész az eredményeit figyelembe véve meglepően nyugodt volt. Ma hetedik és tizenegyedik hely, hat verseny után kilencedik. "Elégedett vagyok a vitorlázással, de nem az eredményeimmel" - mondta a berlini. Nagyon örült a jó kezdésnek és annak is, hogy egyszer a legjobb tíz közé került. Különösen nehéznek találja a viszonylag kis mezőket. "A hibáknak itt sokkal nagyobb hatása van, mert mindenki olyan közel van egymáshoz." Előnye a regatta második felében az, hogy a tizenkettedik hellyel a legrosszabb eredményként még nincs igazi lemondási eredménye. "Ezentúl több kockázatot vállalhatok, csak az egyik oldalra megyek, és remélem, hogy feljutok a csúcsra." A lazaságát azzal is igazolja, hogy imád hajózni Athén mellett. "Meleg, a víz remek színű, és nincs szüksége neoprénre."

A 470-es években Stefanie Rothweiler és MonikLeu a tizenegyedik és a tizedik hellyel az összesítésben a hetedik helyre lépett elő. Három hátralévő futammal 17 ponttal választják el őket a bronz helytől, és szenzációsan kell hajózniuk ahhoz, hogy elérjék. A görög Bekatorou / Tsoulf szinte biztosan aranyat szerez 21 ponttal a második hely előtt.

Lucas Zellmer és Felix Krabbe a napi tízes és 23-as eredménnyel (törölt eredmény) elvesztette helyét az összesítésben, és most 15. lett. "Tegnap beértünk a szerencsénkbe (a 17. helyről az ötödik helyre), de megvan, hogy ez megy ma is jól látható "- mondta Felix Krabbe. A tizedik hely, az általa kitűzött cél továbbra is lehetséges. Az aranyért folytatott harc az angolok és az amerikaiak között dől el. Nyolc futam után Rogers / Glanfield hat ponttal vezet Foerster / Burnham előtt.

Fekete nap volt Michael Fellmann számára a finn gumicsónakban: két 19. hely, összesen 16. "A többiek gyorsulhatnak, nekem volt egy gomb a lapban" - mondta a Sulzberger. Mármint: semmi sem ment. - A kezdés rendben volt, aztán mindig elakadtam. Nagy-Britannia kedvence, Ben Ainslie az aranypályán szerepel, nyolc ponttal megelőzve a spanyol Rafael Trujillót. A harmadik helyen a lengyel Mateusz Kusznierewicz következik. Az 1996-os savannah-i aranyérmes azonban kissé lemaradt 43 ponttal. Ennek ellenére a dolgok ismét izgalmassá válhatnak e három matróz között, mivel mindegyikük már sztrájkértékkel bír, Ainslie a kizárás miatt, a másik kettő a korai kezdés miatt, és senki sem engedheti meg magának a csúszást. A kedvezményezett lehet a belga Sebastien Godefroid, aki 44 ponttal a negyedik helyen várja.

A női szörfösök számára a csapatfőnök prognózisa megerősítést nyert: miután Amelie Lux érme tegnap szinte elérhetetlen távolságba került, ma felszabadultan hajózott fel. A nyolcadik helyével a 17. lett. "Nagyon boldog vagyok, a csomó elszakadt. Most úgy érzem, hogy végül is működni fog" - mondta a 27 éves oldenburgi.

Szörf kollégája, Toni Wilhelm ismét messze elmaradt az elvárásoktól a 27. és a 25. helyezéssel (összesítve a 26.).

A lézerekben (nincs német induló) hat futam után az osztrák Andreas Geritzer (15 pont) vezet a favorit Robert Scheidt (BRA, 19) előtt.

Holnap újból hajózunk minden osztályban (a tornádók regattái augusztus 21-én, a sztárhajóké augusztus 22-én kezdődnek.