Videó: Majka X Curtis X Király Viktor - Füttyös 2024, Március
Anonim
Image
Image

Német ifjú érem nélkül: Wagner / Höll / Lochbrunner

Érem nélkül Wagner / Höll / Lochbrunner, a finn utolsó helyei és a 470-es, Baur / Groy a 49er-ben lezuhant. A német vitorlás szövetség flottáját zavartság fenyegeti. És kemény kritika van. Marcus Baur: "Hiányzik a stratégiai vezető."

"Mindnyájan nyugodtak voltak és még mindig vannak" - mondta Jochen Schümann, a csapatfőnök csapata előtt a versenyzés katasztrofális napja után. Az eredmények fényében nehéz elhinni.

Aki azt gondolta a verseny napja előtt, hogy ez nem romolhat, azt jobban megtanították.

Német szempontból a legpusztítóbb eredményt Kristin Wagner körüli ynglingi nők hozták. A "Bayern Express" elfogyott a gőzéből. A tizenegy és a tizenharmadik helyekkel búcsúztak az összesített hatodiktól, és nincs több esélyük bronzérem megszerzésére. "Ez különösen kiábrándító, amikor ilyen közel álltál az érem rangsorához" - mondta bosszúsan Schümann.

Másrészt nagy öröm volt a brit táborban, akik most ünnepelhetik a görögök után az első aranyérmet. Shirley Robertson, Sarah Webb és Sarah Ayton már biztosak győztesként az utolsó verseny előtt.

Image
Image

A népszerűtlen szélirányú pályán: Baur / Groy egy 49-esben

Marcus Baur egyáltalán nem volt nyugodt: "Nehéz lesz ilyen érmet szerezni" - elemezte a 49er kormányos láthatóan felfalt versenyeit. Nem csoda, hogy a 14. és 16. helyekkel dobta a hetedik helyre. "Norvég edzőpartnereink (Sundby / Bovim) mindkét indítást elcseszték" - morogta. - Megtilthattuk volna őket. Tekintettel a hosszú partnerségre, nem ezt akarja: "Most egy jó dolog van velük, ha utána ismét valami történik, nincs több kegyelem."

Ilyen rossz indulásokkal a csapat nem tudott jobb eredményeket elérni, ami attól függött, hogy előrébb áll a szélirányú hordónál. "A hajónk túl lágy a tizenegy csomós vagy annál nagyobb szélhez" - magyarázza Baur. A hajótest a szél előtt túlságosan deformálódik a hátsó rész hidrodinamikai nyomása miatt. Tehát optimalizálniuk kellett a csónakot a keskeny, legfeljebb tizenegy csomós szélablakhoz.

Bár Baur elismeri, hogy a mai rossz eredmények főként vitorlás teljesítményének tudhatók be (a nem megfelelő hullámtechnika elindulása mellett), a felelősség egy részét a DSV-nek tulajdonítja. "Ha az egyesület jobban foglalkozna az aktív játékosok érdekeivel, akkor több érem lehetne" - mondta, és kiszabadította haragját. "Teljesen felesleges kvalifikációt kellett vitorláznunk. Négy éve abszolút a legjobb csapat vagyunk, az országos kvalifikáció megsemmisítette a továbbképzésünket." Baur / Groy-nak a SPA regattban kellett versenyeznie a holland Medemblikben, hogy megvédje olimpiai jelölését a Kiel testvérek, Peckolt ellen, akiknek legalább egy matematikai esélyük volt a jelölésre a világbajnokság tizenegyedik helyének köszönhetően (Baur / Groy harmadik lett).

Ezzel a kieséssel nem lett volna elég ideje új hajót rendelni Ausztráliából, és Athén előtt meg kellett küzdenie a régi, túl puha székkel. Baur következményekre szólít fel: "Minden beszélgetés nem segített. Már 2003 októberében arra kértem az Olimpiai Bizottságot, hogy változtassa meg a jelölési rendszert. Azt hiszem, ma nem is emlékeznének erre a beszélgetésre." A csapatfőnököt, mint Jochen Schümann, állandó felszerelésnek tekinti, és nem csak a meccsekhez hasonló tűzoltónak. "Az egyesület jelenleg akadályt jelent. Szükségünk van egy stratégiai elmére, egy termetes emberre, egy sportkoordinátorra."

Athén előtti célhelyként a három-hat helyet reálisnak tartja.

Image
Image

Növekvő forma, de túl késő? PetrNiemann Európában

PetrNiemann európai tengerész biztosította a nap egyetlen fényes foltját. Nyolcadik és ötödik hellyel az összesítésben a hatodik helyre lépett fel, és még három hátralévő futammal 14 ponttal van lemaradva a harmadik helytől, de megvan az az előnye, hogy az első futamon a legrosszabb tizenkettedik helyét érte el ingadozó eredmények a Vegyük a legjobb tízbe az értékelésbe, és még mindig megengedhetünk magunknak egy csúsztatást.

A 470 női Stefanie Rothweiler és MonikLeu maradt, miután az első napi versenyen az utolsó (20.) és az azt követő 15 helyen végzett. az összesítésben a 14. helyen áll: a férfi kategóriában Lucas Zellmer és Felix Krabbe ugyanolyan összesítéssel rendelkezik, de ma legalább nyolcadik és tizenegyedik lett.

Michael Fellmann a tegnapi teljes kudarc (kétszer 19.) után újabb csökkenő tendenciát tapasztalt. Utolsó (25.) és 21. Összességében a 17. helyen maradt.

Amelie Lux két nyolcadik hellyel javult az összesítésben a 17. helyről a 15. helyre. A német csapatban egyedül Toni Wilhelm mutatja be Konstanzot. Egyéni helyezése: 27., 26., 25., 29. Összességében: 28. (34-ből).

Az olimpiai vitorlásközpont előtt enyhe, közepes és erős volt a szél. Hosszú késések voltak a rajtban.