Így Hajóznak A Kihívók A Prada Kupára

Videó: Így Hajóznak A Kihívók A Prada Kupára

Videó: Inside with Brett Hawke: Chris Fydler 2024, Március
Anonim

Január 15-től 24-ig csak tizenkét párharc van, mire a versenyzőknek meg kell küzdeniük a PradCup-tal a középső fordulóban, az elődöntőben és a döntőben. Az American Magic és Sir Ben Ainslies Ineos Team UK január 15-én indul. Az egyetlen három kihívó miatt az első napon kétszer kell futniuk - a második fordulóban a "Challenger of Record" ellen Patrizio Bertelli, a LunRossPradPirelli Team.

Itt az Amerika Kupa csapatainak matrózai újévi üdvözletet küldenek Aucklandből, ahol január 15-én kezdődnek a kihívói körversenyek.

36. Amerika Kupa

A jelenlegi Auckland America's Cup otthoni kikötője hátterében: a LunRossPradPirelli csapat edzés közben

A négyszeres körmérkőzés után egyetlen csapat sem esett ki: A január 29-től február 2-ig tartó elődöntőben az előzetes második legjobb csapata találkozik a legrosszabbal. "Először nyer négy futamot" módban vitorláznak: Akinek először négy győzelme van, az továbbjut a PradCup döntőjébe az előzetes forduló győztese ellen. Hét győzelem kell február 13. és 22. között, hogy bejuthassunk a 36. Amerika Kupába, és megszerezzük a jogot az Emirates Team New Zealand új-zélandi védőinek kihívására. A Prad által bemutatott America's Cup-ra az egész versenyhez hasonlóan március 6. és 15. között kerül sor az Auckland mellett fekvő új-zélandi körzetben. Itt is megnyeri azt a csapatot, amely először hét győzelmi pontért küzdhet.

A PradCup kihívó körének összes tervezett versenye egy pillanat alatt

Az időablakok megegyeznek a PradCup összes versenyén, a döntő kivételével: A versenyek mindig 15 és 18 óra között vannak Új-Zélandon. A svájci, ausztriai és német rajongók számára, akik élőben szeretnék megtapasztalni őket, a hajnali 3 órai korai ébredés azt jelenti, hogy Új-Zéland tizenkét órával megelőz minket. A PradCup utolsó párharcai valamivel később, német idő szerint hajnali 4 órakor kezdődnek. Az osztrák Servus TV műsorszolgáltató a kezdeti fázisban zajló versenyeket a kezdeti szakaszban részben élő közvetítésben (lásd az aktuális műsorinformációkat), az utolsó fázisban lineárisan élőben közvetíti, majd elérhetővé teszi a TV médiatárában.

Most már alig várják, hogy a kihívók hogyan tudják felhasználni az idejüket a decemberi első és éleslátó karácsonyi előtti találkozások óta. Korlátozott "fel-le" pályát vitorláznak szoros rajttal 1,1 és 2,2 tengeri mérföld hosszúságon. A pálya hossza a szélviszonyoktól függ. A megengedett szélablak 6,5 csomó, mint alsó és 23 csomó, mint a felső határ a PradCup döntőjének. A regatta vezetése minden nap új döntéseket hoz a pályáról a mindenkori körülmények között.

"Patriot" és az American Magic csapata Auckland előtt edz

A karácsony előtti regatt legcsalódást okozó csapata valószínűleg az elmúlt hetekben a legmeredekebb utat járta a felkészülés során. Sir Ben Ainslie Ineos Team UK teljesítménye gyenge volt, a hajó túl lassú volt. Ennek ellenére a kapitány és a négyszeres olimpiai aranyérmes így nyilatkozott: "A dolgunk van. Két-három kulcsfontosságú problémát azonosítottunk, amelyek a World Series regattáján voltak. Itt mindenki kimerülésig dolgozik, hogy kordában tarthatjuk ezeket a problémákat, és a hajó megteszi, amit kell. " A britek rögtön utána elküldték jelenlegi jelszavukat: "Eat-Sleep-Test-Repeat" - enni, aludni, tesztelni, megismételni.

Séta az Ineos Team UK székházán, az Amerika Kupa jelenlegi fővárosában

A brit Ineos Team UK edzésen

A "Britannia" sokat vitatott hajóteste: A britek képesek voltak-e gyorsabbá tenni hajójukat a karácsony előtti gyenge teljesítmény és a kihívó kör első rajtlövése közötti néhány hét alatt?

Az American Magic csapata arról is beszámolt: "Éjjel-nappal dolgozunk, a vízen és a szárazföldön. Az Ineos Team UK-vel és a LunRossPradPirelli csapattal készülünk a közelgő leszámolásra." Az olasz csapatban a hasonló munkamennyiségről azt mondták: "Hajnaltól szürkületig".